Le site Coach On Line en chargement

Podobieństwa czy różnice ?

9 juillet 20200Non classé

Podobieństwa czy różnice ?

9 juillet 2020 0
Capture-d’écran-de-2020-07-09-09-23-40-1200x675.png

#Podobieństwa czy #różnice : co widzimy u człowieka w pierwszej kolejności ?

Jak bardzo można się z pozoru różnić, a jednocześnie jak bardzo jesteśmy do siebie po prostu po ludzku podobni…. To, że ktoś inaczej się ubiera, mówi, stosuje inną dietę czy inaczej modli – jest tylko zewnętrznym objawem jego myśli i potrzeb. Jeśli w relacjach z ludźmi skupiamy się na tych różniących nas elementach, to już na wstępie relacji stawiamy się w pozycji kontrastu, niezrozumienia i oporu.

I na odwrót : jeśli nie damy się zwieść tzw. pierwszemu wrażeniu i naszym własnym stereotypom, może się okazać, że spotkamy i znajdziemy wspólny język z ludźmi, którzy są nam z pozoru bardzo obcy.

Ja z doświadczenia wyciągnęłam dla siebie dwa cenne wnioski : pierwszy to przypomnienie, żeby nigdy nie #oceniać i nie #osądzać ludzi, których znamy mało albo wcale ; drugi wniosek był taki, żeby zawsze starać się znaleźć z rozmówcą to co nas łączy, zanim zaczniemy z nim dyskutować o tym, co nas różni. Nie jest to #nauka łatwa w zastosowaniu, wymaga uważności, otwartości, wzajemności i czasem nawet różnicowania się z otoczeniem. Ale uwierzcie mi – naprawdę warto…

#roznorodnosc #kultura #linkedin #coach #flashcoaching #facebook #poland #covid19 #kobieta #trener #doswiadczenie


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Copyright Coach On Line 2017.